

Az anyatej támogató ereje felnőtteknek, a jó bélbaktériumokat segíti, a rosszakat visszaszorítja.
Flóra rost-komplex (150 g, 60 adag)
A Bimuno kivételes hatású prebiotikum. Az anyatejben is jelenlévő, az egészséges bélflóra összetevőjét alkotó speciális vízoldékony rostok keverékét tartalmazza, az úgynevezett galakto-oligoszacharidokat (GOS).
A Bimuno az anyatejben is megtalálható vízoldékony rostok egy speciális arányú keveréke. Egyedi szerkezetének köszönhetően a kártékony bélbacilusokat nem táplálja, így nem okoz problémát azoknak sem, akik a hagyományos prebiotikumoktól puffadnak, vagy egyéb kellemetlen hatásokat tapasztalnak.
Adagolás: Felnőtteknek napi 1-2 teáskanálnyi (2,5-5g), folyadékban oldva. Gyermekeknek testsúlyarányosan.
Az ajánlott fogyasztási mennyiséget ne lépje túl! A termék nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, változatos étrendet és az egészséges életmódot. Gyermekek elől elzárva tárolandó.
GAL Bimuno® flóra rost-komplex
A Bimuno az anyatejben is jelenlévő, az egészséges bélflóra összetevőjét alkotó speciális vízoldékony rostok keverékét tartalmazza, az úgynevezett galakto-oligoszacharidokat (GOS). Egyedi szerkezetének és arányainak köszönhetően nem táplálja a káros bélbaktériumokat, így nem okoz problémát azoknak sem, akik a hagyományos prebiotikumoktól puffadnak, vagy egyéb kellemetlen vagy egyéb kellemetlen mellékhatást tapasztalnak. SIBO (Kontaminált bélszindróma) esetén is szedhető!
A Bimuno komplex bambuszrosttal dúsított a könnyebb adagolhatóságért. Egy adagja kevesebb tejfehérjét tartalmaz, mint egy csepp tej huszadrésze, laktóztartalma is kevesebb, mint egy teáskanálnyi tejé. Visszajelzések alapján a Bimuno kis laktóztartalma még azoknak sem okoz gondot, akik súlyosan laktózérzékenyek, és más termékekből ennek a laktózmennyiségnek a töredéke is problémát szokott okozni. Ha valaki erősen laktózérzékeny, a biztonság kedvéért fél-negyed adaggal érdemes kezdeni a szedését, és fokozatosan növelnie egészre.
A GAL Bimuno® flóra rost-komplex hatása:
Miért fontos a bélflóra védelme?
Az immunanyagok 70%-át a bélflóra termeli, sérülése jelentősen legyengítheti az immunrendszert. A bélflóra legfontosabb feladata a kórokozókkal szembeni védelem, valamint az immunrendszer állandó készenlétben tartása. Ha felborul a bélflóra egyensúlya, elszaporodnak a káros baktériumok, gombák és egyéb kórokozók: az immunrendszer nem tud megfelelően védekezni a szervezetet ért támadások ellen.
Tünetek, amelyek a bélflóra sérülését jelzik:
Miért kell probiotikum mellé prebiotikumot is fogyasztani?
Az egészséges bélflóra helyreállítását és megőrzését hasznos bélbaktériumok, probiotikumok végzik, de hogy maximálisan kifejthessék hatásukat, prebiotikumokra is szükség van. Ezek biztosítják a hasznos baktériumok táplálékát, zavartalan és megfelelő számú szaporodását, helyes működését. A káros baktériumok kiszorítása mellett segítik a vitaminok, ásványi anyagok felszívódását, javítják az emésztést, csökkentik a magas koleszterinszintet, és megkötik a méreganyagok nagy részét.
Az egyoldalú táplálkozás, az antibiotikumok szedése, a fokozott stressz, a dohányzás, az alkohol, a gyógyszerek mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy a bélflóra sérüljön, és elszaporodjanak a kórokozók, a káros baktériumok, vírusok, gombák, paraziták. Mivel az immunrendszer mintegy 70-80 százaléka a bélrendszerhez, a bélflórához tartozik, ezért különösen fontos, hogy fenntartsuk a bélflóra normál működését, mert a hosszú távú, tartós károsodás olyan komolyabb betegségek kialakulásához vezethet, mint például a gyomorfekély, az IBS, az epe, illetve a máj rendellenességei, a vékony- és a vastagbélrák.
A prebiotikumok természetes tápanyagok, rostok, emésztetlenül, változatlan formában haladnak át a vékony- és vastagbélen, a gyomorsav sem pusztítja el őket. Elsősorban tápanyagként szolgálnak a hasznos bélbaktériumok számára, amelyek így teljes kapacitással végezhetik munkájukat, helyreállítva a bélflóra károsodását, fenntartva az egészséges egyensúlyt a szervezetben természetesen jelenlévő baktériumok között.
A prebiotikumok elősegítik a különböző ásványi anyagok, nyomelemek felszívódását is, így nagyobb hatékonysággal tud hasznosulni például a kalcium,magnézium, vas és cink. Megnövelik a B7 és B12 vitamin, illetve a K-vitamin mennyiségét, hozzájárulnak a vércukorszint normalizálásához, a rákkeltő anyagok megkötéséhez. A koleszterinszintre gyakorolt kiegyenlítő hatásukkal, különösen a káros (LDL) koleszterin szintjének csökkentésével pedig jelentősen mérséklik a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát.
A prebiotikumok kedvező hatásai:
A prebiotikumok természetes forrásai
Prebiotikumok megtalálhatók a hagymafélékben, cikóriában, articsókában, zabpehelyben, búzában, babban, borsóban, banánban, a tejben (az anyatejben is) és az érett sajtokban. Az élelmiszerekben előforduló prebiotikumok közül a legfontosabb azinulin, alaktóz és az oligoszacharidok különféle formái, melyek a legtisztább és legjobban hasznosuló prebiotikumok.
Prebiotikum speciális készítmények formájában is fogyasztható, amelyek megkönnyítik az optimális adagolást, és kényelmesen, egyszerűben beszedhetők.
Mikor ajánlott különösen prebiotikumot szedni?
Ha kevés prebiotikum jut a szervezetbe, a probiotikumok száma csökkenni fog, ami a bélflóra egyensúlyának felbomlásához és az immunrendszer működésének zavaraihoz vezethet.Ezért különösen fontos, hogy a probiotikumok fogyasztása mellett prebiotikumokkal is feltöltődjön a szervezet, ezzel a bélflóra is hamarabb regenerálódhat, az immunrendszer is ellenállóbbá válik, és felgyorsulnak a gyógyulási folyamatok.
Cukormentes
GMO-mentes
Gluténmentes
Karbonsemleges gyártásból származó csomagolás
Kén-dioxid-mentes
Szójaallergén-mentes
Tojásmentes
Vegetáriánus